Експертиза проектно-кошторисної документації
Одним з найважливіших етапів будівництва є експертиза проектно-кошторисної документації.
Згідно чинного законодавства, а саме: «Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи» велика частина проектної та кошторисної документації, яка розробляється відповідними проектними організаціями, підлягає проведенню експертизи. Законодавством нашої країни передбачено обязательною експертизу проектно-кошторисної документації для об'єктів будівництва класу наслідків СС2 і СС3, а також для об'єктів будівництва, які зводяться за бюджетні кошти або ж розташовуються на будівельних майданчиках (територіях) із складними інженерно-геологічними умовами.
Метою проведення експертизи є визначення відповідності проектно-кошторисної документації на будівництво або реконструкцію об'єкта, кошториси на проведення ремонтно-будівельних робіт вимогам чинного законодавства України, а саме:
- відповідність ГОСТам, Сніпам і т. д. за параметрами якості проектних рішень, експлуатаційної безпеки, доступності для маломобільних верств населення, екологічної безпеки об'єкта будівництва, енергоефективності і так далі.
- відповідність кошторисної частини проекту рекомендованих нормативами з ціноутворення виконання БМР та рекомендованої вартості будівельних матеріалів (особливо це важливо для бюджетних об'єктів, з метою недопущення завищення вартості будівництва).
Проводити експертизу уповноважені приватні чи державні організації, які мають у штаті сертифікованих експертів в частині проектно-кошторисної документації та відповідають критеріям Мінрегіону. Повний перелік організацій, які мають право на проведення експертизи проектно-кошторисної документації, що публікується на сайті профільного Міністерства.
Законодавчо також визначено ряд нюансів для проведення експертизи:
- замовником експертизи в більшості випадків виступає замовник будівництва;
- експертизу не має право проводити проектна компанія або ж сертифікований спеціаліст, який бере участь у складі проекту (навіть якщо у нього є відповідний сертифікат);
- експертиза може здійснюватися комплексно для проекту будівництва в цілому або окремого його розділу, кошторисної документації;
- Мінрегіон здійснює контроль і нормативно-методичне забезпечення проведення експертизи, а також розробляє нормативи для розрахунку її вартості.
Що потрібно для проведення експертизи будівельної документації?
1. звернутися в експертну компанію для визначення вартості виконання робіт:
для початку, при собі достатньо мати проектну вартість і ТЕП проекту будівництва. Більш детально обсяг наданих вихідних даних визначається нашими спеціалістами в залежності від Ваших потреб (повна або часткова експертиза проекту, кількість розділів, складність об'єкта);
2. подати заявку на проведення експертизи, підписати договір на виконання робіт;
3. пройти процес експертизи: надати пакет документів на експертизу (обсяг документації визначається індивідуально), якщо знадобитися врахувати зауваження і доопрацювати недоліки, якщо такі будуть виявлені, в строки, обумовлені договором;
4. при дотриманні всіх правил і погоджених термінів, одержати позитивний комплексний експертний висновок і успішно подати документи для будівництва Вашого об'єкта.