Кошик
9 відгуків
КОНСУЛЬТАЦИОННЫЙ ЦЕНТР ПО ЛИЦЕНЗИРОВАНИЮ И СЕРТИФИКАЦИИ СТРОИТЕЛЬНОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ

Подорожчання будівництва в Україні: причини та прогнози

Подорожчання будівництва в Україні: причини та прогнози

За 8 місяців 2019 року аналітики зробили висновок, що вартість будівельних матеріалів зросла в середньому на 5-6%. Саме таку інформацію озвучив Владислав Кононов – начальницький партнер AVM DEVELOPMENT   Group.

На малюнку вказані зміна цін на будматеріали.

Варто зазначити, що зміцнення курсу гривні в останні місяці не вплинуло на вартість будівельних матеріалів. Ціни підвищилися через деякі інші фактори. Наприклад, подорожчання бетону (українського виробництва) у червні на 10% було пов'язано з антидемпінговими митами на імпортний бетон.

Спостерігалося також значне коливання вартості арматури: за перший квартал вона подорожчала на 6%, але потім ціна або вагалася, чи залишалася стабільною. Але за 8 місяців середня ціна опустилася на 10%.

Причини підвищення цін на будівельні роботи.

Загалом вартість будівельно-монтажних робіт зросла в середньому на 15-20%.  Одним з головних факторів, що на це вплинув – це виїзд українців за кордон.

За прогнозом, подальше підвищення цін буде залежати від сезонного попиту і від загальноекономічної ситуації в країні.

Загальне зростання собівартості будівництва за підсумками 2019 року може перевищити 12-15%. Це призведе до таких результатів: на 3-4% подорожчає житло в передмісті Києва і на 1,5-2 у самій столиці.